reklam
reklam

SON DAKİKA

Biber Fm Haber
reklam

Camın serüveni sizi de etkileyecek

Camın serüveni sizi de etkileyecek
Bu haber 29 Temmuz 2017 - 11:12 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Birbirinden güzel renk renk cam kolyeler, yüzükler, biblolar… Kurşunlu Külliyesi içinde yer alan Odunpazarı Belediyesi Cam Sanatları Merkezi’ne gidenleri kendine hayran bırakıyor.

Tarihi Kurşunlu Külliyesi, sanat ve tarihi tüm ihtişamı ile kucaklıyor. Müzeleri, Sıcak Cam Atölyesi ve Soğuk Cam Atölyesi ise Kurşunlu Külliyesi’ni gezmeye gelenleri hayran bırakıyor. Sıcak Cam Atölyesi’nde büyük cam bibloların, vazoların nasıl yapıldığını öğrenirken, camın ihtişamının etkisinden kurtulamadan kendinizi Odunpazarı Belediyesi Açık Alev Cam Şekillendirme Atölyesi’nde buluyorsunuz.

Atölyeye girer girmez de sizi bir birinden güzel renk renk kolyeler, küpeler, narlar, penguenler karşılıyor. Cam ustalarının cam çubukları nasıl şekiller verdiğini görebiliyorsunuz. O cam çubukların kolyeye, küpeye dönüşme sürecinin en yakın tanıklarından biri de siz olabilirsiniz.

CAM ÇUBUKLARDAN CAM TAKILARA…

Açık alevde cam çubuklar 800 dereceden itibaren erimeye başlıyor. Eriyen cam çubuklar cam ustaları tarafından şekillendirerek, istenilen renklerde takı ya da objelere dönüştürülüyor. Gerdanlıklar, kolyeler, bronz işleme cam takımlar, cam biblolar, hayvan figürleri, nazar boncukları… Üfleme obje ve takı çalışmalarının da yapıldığı Açık Alev Cam Şekillendirme Atölyesi’nde ziyaretçiler camın hangi aşamalardan geçtiğini izleyebiliyor ve istedikleri ürünü satın alabiliyor.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA