Eskişehir'in Haberi

Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2017 yılına damga vurdu

Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2017 yılına damga vurdu
Bu haber 20 Aralık 2017 - 11:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Odunpazarı Belediyesi gerçekleştirdiği yeşil alan çalışmaları ile 2017 yılına damga vurdu. Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 2017 yılında yaptığı çalışmalar kapsamında 205 bin 100 yeşil alan yapıldı ve ıslah edildi.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Yapılan yeşil alan çalışmalarında çocukları da unutmayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kullanımda olan fakat yüzeyinde kauçuk bulunmayan 6 çocuk alanına da kauçuk kaplama yaptı. Ekipler, 2017 yılında 15 yeni çocuk alanını çocuklar için hizmete açtı.

SPOR PARKI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır” sözünü benimseyen Odunpazarı Belediyesi, özellikle gençlerin ve çocukların spor yapabilmesi için Yenikent Mahallesi Kartopu Caddesi üzerine spor parkı yaptı. Eskişehirli Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Turgay Topsakaloğlu’nun adının yaşatıldığı Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Turgay Topsakaloğlu Spor Parkı 12 bin m² alana sahip. Şehit J. Asb. Üçvş. Turgay Topsakaloğlu Spor Parkında; Mini golf alanı, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, bacatopu alanı, geleneksel çocuk oyunları, fitness aletleri, interaktif parkur, tırmanma alanı, satranç alanı ve yürüyüş yolları bulunuyor

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER