reklam
reklam

SON DAKİKA

Biber Fm Haber
reklam
İnan Calisir

ÖRNEK BİR KİŞİLİĞE SAHİPMİYİZ?

ÖRNEK BİR KİŞİLİĞE SAHİPMİYİZ?
Bu haber 01 Ağustos 2017 - 9:32 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Toplumsal değerlerin başında örnek kişilik yer alır.

Ne demek örnek kişilik?

Herkesin hal ve hareketleri,

Sözleri, davranışları, İş ve eylemeleri nedeniyle örnek aldığı kişilik.

Manevi hayatımızın mimarları arasında birçok değerli şahsiyetler yer alır.

Bu değerli şahsiyetler; manevi dünyamızda bizlere yön göstererek ruh yapımızın olgunlaşmasını sağlarlar.

Olgunlaşan ruh yapımız da manevi kıymetlerimizin hayatımıza yansımasında etkili olur..

Sosyal bir varlık olan insan toplum içinde yaşamak ve içinde yaşadığı toplumun değerlerini, inançlarını, davranış biçimlerini dikkate almak zorundadır. Kendi özel hayatını bu değerlere göre düzenlemek mecburiyetinde olan insan, eğer yönetici konumundaysa çok daha dikkatli olmak zorundadır…

Toplumsal değerler, toplumun bütünü ya da toplumsal guruplar tarafından bilinir, benimsenir ve bunlara toplum tarafından uyulur.

Yönetici iseniz bu kurallara uymak mecburiyetiniz var.Dürüstlük,vatan severlik, doğru konuşmak,yalan söylememek,aldatmamak,kandırmamak, kişisel çıkarlar için toplumsal çıkarları ötelememek gibi davranışlar toplumsal değerler arasında ilk sıralarda yer alırlar..

O Topraklara “VATAN” diyoruz.

Vatan topraklarını, kutsal yerler olarak kabul etmeyerek sadece çıkar açısından bakan zihniyet sahiplerinin, çıkarlarını dahi uzun süreli korumaları asla mümkün değildir. Manevi yönü güçlü görülen insanların, manevi dünyamıza verdikleri zararı uzun yıllar onarmak zorundayız. İslamiyet barış, kardeşlik, dürüstlük, ahlak ve erdemlilik prensipleri üzerinde inşa edilmiştir. Bu gün ülkemizde Müslüman olarak tanıdıklarımızın önde gelenlerinin söz ve davranışları sayesinde İslami Düşünce sitemi çok büyük zarar görmüştür.

Hırsızlık bizzat Müslüman gözükenler tarafından meşrulaştırılmıştır..

İmamlar, camilerde vaaz edenler, din adamları, ilahiyatçılar, ulemalar, âlimler hırsızlıktan, rüşvetten, yolsuzluktan, vurgundan, kul hakkından, soygundan hiç söz etmiyorlar.

Ahlaksızlık, ahlak olarak algılanır hal aldı.

Kin, nefret, düşmanlık, intikam alma, iftira, yalan ve hile, düzenbazlık, kumpas kurma, karalama, kirletme günlük yaşam tarzı haline getirildi…

Gayrı meşru işler meşrulaştırıldı.

Şu sözlere Allah aşkına ne diyorsunuz?

”Çalıyorlar ama çalışıyorlar”

‘Çalıyorlarsa Allah rızası içindir’.

”yolsuzluk hırsızlık değildir.”

Ahlaksızlık diz boyu..Yalan söyleme siyasetin günlük dili haline geldi..Müslüman ile hırsızlık yan yana konuşulur oldu…Hepsinden çok daha tehlikelisi Milletin guruplara ayrılarak siyasi düşüncelerine göre kamplaştırılması ve düşmanlaştırılmasıdır…Olmayan düşman yaratarak halkın bir bölümünü ,diğer kesimlere düşmanca bakmalarını arzulamak siyasi çıkar aracı olarak kullanılır hal oldu…

Milletimize değişik alanlarda kumpaslar kuruldu. Yüzlerce subayımız bu kumpaslar içinde yargılandı. Birileri savcılık görevi bir diğeri de avukatlık görevini üstlendiler.

Sonuç ta her şeyin kumpas olduğu anlaşıldı. Şimdi de aynı kumpas milletimizin kendisine kuruluyor. Yakında başka kumpaslarla karşılaştığımızda şaşırmayacağım…

Değerlerimiz ayaklar altına alınmıştır.Vatan severlere ,milli düşünenlere, birlikten yana tavır sergileyenlere , ülkemizin bu günkü seviyeye gelmesinden alın teri ,emeği olanlara saygısızlık yapılmıştır..Her şey satılır mantık yapısıyla ülkemizde satılmayan hiçbir değerimiz kalmamıştır.

”Babalar gibi sattılar”

Toplum hayatı çökmüştür.

Bu gidişi durdurmalıyız.

Çocuklarımızın geleceği için emperyalizmin yerli iş birlikçilerinin düzenini bozmak zorundayız.

Görevimiz çok zor ve ağır.

Ancak mücadele etmeden, savaşılmadan zafer kazanılmaz…

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA