Eskişehir’in Haberi

Vali Çakacak, Seyitgazi İlçesini Ziyaret Etti

Bu biyografi 11 Mayıs 2018 - 9:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Vali Çakacak, Seyitgazi İlçesini Ziyaret Etti

Vali Çakacak, Seyitgazi İlçesini Ziyaret Etti

Seyitgazi ilçesine giden Vali Özdemir Çakacak, ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret ederek ilçenin coğrafi konumu, eğitim ve sağlık durumu, sanayi gelişimi, asayişi ve nüfusu hakkında Kaymakam Ramazan Cankaloğu’ndan bilgi aldı.

İlçenin en önemli geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu bildiren Kaymakam Cankaloğlu, tarihi ve kültürel zenginliklere ev sahipliği yapan Seyitgazi ilçesinde Vali Çakacak’ı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Verdiği bilgiler için Kaymakam Cankaloğlu’na teşekkür eden Vali Çakacak,  Seyitgazi ilçesinin görülmeye değer önemli tarihi mekanları bünyesinde barındırdığını ifade etti. Tarihi dokusu içerisinde Seyitgazi ilçesinin geçmişten gelen kültürümüze ev sahipliği yaptığını dile getiren Vali Çakacak, geçmişten günümüze kadar uzanan tarihi eserlere sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı.

Ardından Kaymakamlık binasında yer alan birimleri gezen Vali Çakacak, resmi iş ve işlemlerini takip eden vatandaşlarla sohbet etti. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Seyitgazi Belediyesine geçen Vali Çakacak, Başkan Hasan Kalın’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Altyapı yatırımları, imar çalışmaları, tarihi yapıların restorasyonları, tarım ve sulama yatırımları, okul ve eğitim binaları, spor tesisleri, halı sahalar, pazar yerleri ve sosyal donatılarla ilçeye her alanda hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Başkan Kalın, Seytigazi’nin gelişerek büyüdüğünü ifade etti.

Belediye ziyaretinden sonra Şeyh Şücaaddin Veli Külliyesi’ni ziyaret eden Vali Çakacak, Şücaaddin Veli Dergahı Postnişini Mehmet Demirtaş’tan bilgi aldı. Şücaaddin Veli Dergahı Postnişini Demirtaş, Vali Çakacak’ı ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu bildirdi.

Evliyalar diyarı olarak bilinen Seyitgazi ilçesinin Eskişehir’e değer kattığını kaydeden Vali Çakacak, Seyitgazi Kaymakamlığı Bor ve Etnografya Müzesini de gezdikten sonra ilçeden ayrıldı.

Vali Çakacak’a bu ziyaretlerinde; İl Jandarma Alay Komutanı J.Alb. Uysal Ağaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç de eşlik etti

Etiketler :
http://www.biberfm.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/300x250.png
DİĞER BİYOGRAFİLER