reklam
reklam

SON DAKİKA

Biber Fm Haber
reklam

Ulu Önder Mustafa Kemal Ayatürk’ün yeni bronz heykelinin açılışı, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi,  Heykel Bölümü,  Heykel Anasanat Dalı öğretim üyesi Prof. Rahmi Atalay tarafından hazırlanan Atatürk heykeli yoğun katılım ile açıldı. Heykelin açılışı için düzenlenen törene, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesinde bir konuşma yapan Başkan Ataç, özel bir arşiv fotoğrafından seçilen ve yapımı yaklaşık 4 ay süren heykel hakkında bilgi vererek, “Buraya daha önce bir büst koymuştuk ama bu büst Tepebaşı Belediyesi’nin çapına küçük geliyordu. Özel bir arşiv fotoğrafından Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nden Profesör Rahmi Atalay ile çalıştık. Yapımı yaklaşık 4 ay sürdü. Yaklaşık 300 kilogram ağırlığı var. Eskişehir’de heykeller ekonomik olsun diye genelde fiber glasstan yapılıyor. Ama biz bu Atatürk heykelinin bronzdan olmasını arzu ettik ve güzel de bir çalışma oldu. Zaman geçtikçe daha güzel oluyor ve daha estetik görünüyor. Bizim aklımız var, bizim yol gösteren Ata’mız var.  Eskişehir’e uzun süreden beri ilk defa bronz Atatürk heykeli konuyor. Şehrimize hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

BİZE YOL GÖSTEREN ATA’MIZ VAR

Ulu Önder Mustafa Kemal Ayatürk’ün yeni bronz heykelinin açılışı, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi,  Heykel Bölümü,  Heykel Anasanat Dalı öğretim üyesi Prof. Rahmi Atalay tarafından hazırlanan Atatürk heykeli yoğun katılım ile açıldı. Heykelin açılışı için düzenlenen törene, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, meclis […]

25 Ağustos 2017 'da eklendi ve 23 views kez izlendi.
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA