reklam
reklam

SON DAKİKA

Biber Fm Haber
reklam

RTÜK’ün yeni üyeleri seçilecek

RTÜK’ün yeni üyeleri seçilecek
Bu haber 10 Ekim 2017 - 8:03 'de eklendi ve 7 views kez görüntülendi.

TBMM Genel Kurulunda, 16 Ekim Pazartesi  günü boş bulunan iki ve boşalacak bir RTÜK üyeliği için seçim yapılacak.

Genel Kurulda, pazartesi günü, uzun süredir boş bulunan iki RTÜK  üyeliği ile 4 Kasım’da HDP kontenjanından boşalacak bir RTÜK üyeliği için seçim  yapılacak. Yeni RTÜK üyelerinin ikisi Ak Parti‘den, biri ise CHP’den seçilecek.

AK Parti, seçilecek iki üyenin iki katı aday olarak; Aile ve Sosyal  Politikalar Bakanlığı eski Müsteşarı Ebubekir Şahin, eski RTÜK üyesi Taha Yücel  ile AK Parti Grup danışmanları Mustafa Hançerkıran ve Şevket Sarıcaoğlu’nu aday  olarak bildirecek.

CHP de yeni RTÜK üyesi adayları olarak, CHP TBMM Grubu Basın Danışmanı  İlhan Taşcı ile Grup danışmanı Ali Taştan’ın isimlerini sunacak.

Pazartesi günü yapılacak yeni RTÜK seçiminde; AK Parti kontenjanından  Şahin ile Yücel’in, CHP’de ise Taşcı’nın seçilmesi bekleniyor.

Genel Kurulda, pazartesi günü ayrıca, CHP’nin, “ihalelerde yasal  sorumluluğunu yerine getirmediği ve kamunun zarara uğratılmasına göz yumduğu”  gerekçesiyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan hakkında  verdiği gensoru önergesi de görüşülecek.

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA