Eskişehir’in Haberi

Armut’tan Kadınlar Günü Finansal Okuryazarlık Etkinliği

Armut’tan Kadınlar Günü Finansal Okuryazarlık Etkinliği
Bu haber 06 Mart 2018 - 10:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’de kadın çalışan oranı en yüksek şirketlerden biri olan Armut.com, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, “Kadınlardan Kadınlara” konseptiyle düzenlediği etkinlikleri bu yıl “Finansal Okuryazarlık” eğitimiyle sürdürdü. Butik pastadan temizliğe, fotoğraftan özel derse kadar birçok farklı kategoriden kadın hizmet verenin davet edildiği eğitimde katılımcılar, Armut’un kadın çalışanlarıyla da tanışarak güzel bir gün geçirdi. Türkiye’deki finansal okuryazarlık oranının artması gerektiğine de değinen Başak Taşpınar Değim, Armut aracılığıyla çalışan ve ekonomiye katkı sağlayan kadınların para ve yatırımları hakkında bilinçlenmelerine yardımcı olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Hizmet ihtiyacı olanlarla yüzlerce kategorideki uzman hizmet verenleri buluşturan Armut, kadın hizmet verenlerinin kişisel gelişimi için önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Kadınlardan Kadınlara” konseptiyle düzenlediği eğitimlerle kadın hizmet verenlerine iş hayatlarında sınırlarını aşmalarına yardımcı oluyor. Geçtiğimiz yıl aynı konseptle sürpriz bir “Etkili İletişim” eğitimi veren Armut’un bu yılki eğitim konusu ise “Finansal Okuryazarlık” oldu.

Armut Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim’in ev sahipliği yaptığı eğitime, butik pastadan temizliğe, fotoğraftan özel derse kadar birçok farklı kategoride hizmet veren kadınlar ve Armut’un kadın çalışanları davet edildi. Armut aracılığıyla çalışan ve ekonomiye katkı sağlayan kadınların para ve yatırımları hakkında bilinçlenmelerine yardımcı olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Başak Taşpınar Değim, “%53’le Türkiye’de kadın çalışan oranı en yüksek şirketlerden biriyiz. Şirketimizin yönetici seviyelerinde çalışan kadın oranı %60’a çıkıyor. Kadınların başarısıyla güçlenen bir şirketiz. Bu nedenle kadın hizmet verenlerimizle birlikte kadınlar gününü kutlamayı çok önemsiyoruz.” dedi.

“Para Durumu”nun finansal okuryazarlık konusunda uzman eğitmeni tarafından verilen eğitimde, para ve yatırımlar hakkında detaylı bilgi edinen katılımcılar, eğitim sonrasında sertifikalarını aldılar. Kadın hizmet verenlerin, Armut’un kadın çalışanlarıyla birlikte güzel bir gün geçirdiği eğitim sonrasında, kadınların finansal okuryazarlığı alanında öncü çalışmaları olan Özlem Denizmen’in kitabı katılımcılara hediye olarak dağıtıldı.

Etiketler :
http://www.biberfm.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/300x250.png
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER