reklam
reklam

SON DAKİKA

Biber Fm Haber
reklam

Yeni hedefleri o telefon ve bilgisayarlar!

Ülkelerin, bankaların kritik verileri satışa çıkacak, Windows 10’lu bilgisayarlar ve telefonlar hedefte olacak…

Yeni hedefleri o telefon ve bilgisayarlar!
Bu haber 18 Mayıs 2017 - 15:37 'de eklendi ve 51 views kez görüntülendi.

Cuma gününden bu yana yayılan fidye yazılımı “WannaCry”, 150 ülkede 200 binden fazla bilgisayarı etkiledi. Yazılımla bulaşan virüs, bilgisayar içindeki verileri kilitleyerek belgelerin kurtarılması için kullanıcılardan her defasında 300 dolar ödeme talep ediyor.

Bir şebekeye girdikten sonra otomatik olarak aynı ağ üzerindeki diğer bilgisayarlara da bulaşan WannaCry adlı fidye yazılı, sadece Windows işletim sistemine sahip bilgisayarları etkiliyor.

Yeni hedefleri Ülkelerin, bankaların kritik verileri satışa çıkacak, Windows 10’lu bilgisayarlar ve telefonlar hedefte olacak…

Saldırıyı düzenyelen hacker grubu, yayınladığı bir bildiriyle elde ettikleri bilgileri ve güvenlik sırlarını Haziran ayında satışa çıkaracağını duyurdu. Bunların içerisinde web tarayıcılara, ağ cihazlarına, telefonlara girmelerini sağlayacak bilgiler bulunuyor.

Ayrıca merkez bankalarından çalınan bilgiler, uluslararası para aktarım sistemi SWIFT kullanan bankaların verileri, Rus, Çin, İran ve Kuzey Kore’nin nükleer ve askeri programlarıyla ilgili gizli dokümanlar bulunuyor. Son saldırıda büyük bölümü etkilenmeyen Windows 10 işletim sisteminin de etkili bir şekilde hacklenebileceği söyleniyor.

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA