reklam
reklam

SON DAKİKA

Biber Fm Haber
reklam

ANNELERİ ÖLDÜRÜLEN KURT YAVRULARINI BÜYÜKŞEHİR KORUMAYA ALDI

ANNELERİ ÖLDÜRÜLEN KURT YAVRULARINI BÜYÜKŞEHİR KORUMAYA ALDI
Bu haber 30 Mayıs 2017 - 9:08 'de eklendi ve 79 views kez görüntülendi.

Hayvanat Bahçesi ile genç kuşaklara yaban hayatını sevdiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan şehir kırsalında yaralı veya korunmaya muhtaç halde bulunan yaban hayvanlarını bakımlarını tamamladıktan sonra doğaya bırakmaya devam ediyor. Son olarak Mihalıççık’da çobanlar tarafından ormanda anneleri öldürülmüş halde bulunan 5 kurt yavrusunu koruma altına alındı.

Eskişehir ve çevre illerde yaralı ve korumaya muhtaç durumda bulunan yaban hayvanlarını tedavi eden Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü’nün son konukları ormanda bulunan beş yavru kurt oldu.

Yeni açılan Hayvanat Bahçesi ile çocuklara ve genç kuşaklara yaban hayvanlarını sevdiren, onları daha iyi tanımaları için atölye çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri Mihalıççık’ta çobanların bulduğu beş kurt yavrusunu teslim aldılar.

Annelerinin öldürüldüğü anlaşılan kurt yavruları bakımlarının yapılması için Hayvanat Bahçesi Hayvan Sağlığı Merkezi’ne getirildi. 25 günlük oldukları belirlenen ve henüz ayakları üzerinde duramayan üçü erkek, ikisi dişi kurt yavrusu önce haşere ve bakteri kontrolünden geçirilerek temizlendi. Veterinerler tarafından kontrolleri yapılan yavru kurtların herha

Etiketler :
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA