Eskişehir’in Haberi

Çin, dünyaya kapılarını daha çok açacak

Çin, dünyaya kapılarını daha çok açacak
Bu haber 27 Mart 2018 - 11:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çin Uluslararası Radyosu – Çin Başbakanı Li Keqiang, dün Beijing’de gerçekleştirilen Çin Kalkınması Üst Düzey Forumu’na katılarak, hem Çinli hem yabancı temsilcilerle bir araya geldi.

Li Keqiang Forum’da yaptığı konuşmada, Çin’in reformları derinleştirmeye ve dışa açılmayı genişletmeye devam edeceğini vurguladı.

Li Keqiang, Çin’in temel politikası olarak reform ve dışa açılmanın ülkenin kalkınma çıkarlarına uygun olduğu gibi, serbest ticaretin korunmasına ve küreselleşmenin sağlıklı gelişmesine de faydalı olduğunu kaydetti.

Çin’in kapılarını dünyaya daha da çok açacağına dikkat çeken Li, bir yandan yurt dışındaki ileri teknoloji ve yönetim deneyimlerini öğrenerek, ürün, bilgi, teknoloji ve hizmet alanlarındaki işbirliğini genişletmeye devam ederken, diğer yandan yabancı yatırımların piyasaya girişini genişleteceklerini, kolaylaşan bir ticari ortam oluşturmaya çalışacaklarını belirtti.

Çin ile ABD arasındaki ticari ilişkilerden söz ederken Li, piyasa gücü ve ticari kurallar sayesinde bugünkü ticaret hacminin elde edildiğini ve özünde karşılıklı yarar ve ortak kazanç bulunduğunu söyledi.

“Ticari savaşta kazanan olmaz,” diyen Başbakan, Çin ve ABD’ye ticaretteki dengesizliği ele alırken, rasyonel ve gerçekçi bir tutum almaları için çağrıda bulundu.

Uluslararası topluma temeli serbest ticaret olan çok taraflı ticari sistemi hep birlikte koruma çağrısı da yapan Li Keqiang, katılımcıların yapay zeka, inovasyon ve eğitim alanlarındaki sorularını da yanıtladı.

Etiketler :
http://www.biberfm.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/300x250.png
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER