Eskişehir’in Haberi

Aile Destek Merkezi Proje Binasının Açılışı Yapıldı

Bu biyografi 08 Nisan 2018 - 11:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Aile Destek Merkezi Proje Binasının Açılışı Yapıldı

Aile Destek Merkezi Proje Binasının Açılışı Yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteği, Tepebaşı Kaymakamlığı ve Tepebaşı Akademi Derneği’nin katkılarıyla hayata geçirilen Aile Destek Merkezi’nin proje binası düzenlenen törenle açıldı.

Programa; Vali Özdemir Çakacak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Vali Yardımcısı Akın Ağca, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, İl Müftüsü Bekir Gerek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Tepebaşı Akademi Derneği Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca ve davetliler katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteği, Tepebaşı Kaymakamlığı ve Tepebaşı Akademi Derneği’nin katkılarıyla hayata geçirilen Aile Destek Merkezi’nin açılışına katılmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Çakacak, programda yaptığı konuşmada, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’mız özellikle toplumda dezavantajlı gruplara, çocuklara ve kadınlarımıza yönelik olarak çeşitli desteklerde bulunmaktadır.” dedi.

Aile birliğinin önemine dikkat çeken Vali Çakacak, kadının toplumsal statüsünün arttırılması yönünde çeşitli projelerin hayata geçirildiğini aktardı. Bu manada sivil toplum kuruluşlarının önemli görevleri olduğunu bildiren Vali Çakacak, kadınların hayatın her alanında yer alması gerekli olduğunun altını çizerek, “Bu kapsamda, Aile Destek Merkezileri aracılığıyla; kadınlarımızı hem topluma kazandırma, hem de meslek edindirme kurslarıyla yaşamın içerisinde yer almaları sağlanıyor. Bu itibarla, bu tür projeleri son derece önemsiyoruz. Bizler, aile yapımızla her zaman övünen bir milletiz. Bu açıdan, Aile Destek Merkezlerinin diğer bir görevi de güçlü aile yapımıza daha çok destek vermektir.” diye konuştu.

Tepebaşı Kaymakamı Keser de, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının tip projelerinden bir olan ve 70’den fazla ilde uygulanan ‘Aile Destek Merkezi Projesi’nin muhtaç ve mağdur ailelere yönelik yapıldığını söyledi. Kaymakam Keser, merkezin; kişisel gelişim eğitimleri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, sağlık eğitimleri, çeşitli kurs ve seminerlerin yanında, çocuklara yönelik etkinlik desteği verdiğini bildirdi.

Tepebaşı Akademi Derneği’nin yaklaşık 1,5 yıl önce kurulduğunu hatırlatan Başkan Kaynarca, öncelikle kadınlara, gençlere ve dezavantajlı gruplara yönelik sosyal çalışmalar yapan derneğin, bundan sonra yeni hizmet binasında çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Çakacak ve beraberindeki protokol üyeleri merkezin açılış kurdelesini keserek, kursiyerlerin yapmış olduğu el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı sergiyi gezdi.

Daha sonra Vali Çakacak ve beraberdekiler, suyun üzerinde renk verme çalışmalarıyla yapılan süsleme sanatı ebru çalışmasını öğrenen kursiyerlerin dersine eşlik etti. Atletizm geliştirme projesi kapsamında Tepebaşı Akademi Kulübüne bağlı sporcularla bir süre sohbet eden Vali Çakacak, önümüzdeki günlerde Kütahya’da yapılacak olan bölge şampiyonasına katılacak sporculara başarılar diledi.

Etiketler :
http://www.biberfm.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/300x250.png
DİĞER BİYOGRAFİLER