Eskişehir’in Haberi

21. Uluslararası Restoratif Dişhekimliği Kongresi Eskişehir’de Başladı

21. Uluslararası Restoratif Dişhekimliği Kongresi Eskişehir’de Başladı
Bu haber 01 Aralık 2017 - 15:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Restoratif Dişhekimliği Derneği’nin 21. Uluslararası Kongresi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ev sahipliğinde Tasigo Hotel’de başladı.

03 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek kongre hakkında bilgiler veren Restoratif Dişhekimliği Derneği Başkanı ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Esra Can şu açıklamayı yaptı: “Güncel restoratif materyaller, endodontik tedavi görmüş dişlerin restorasyonu, dijital gülüş tasarımı, dental fotoğrafçılık ve adezyon konularında yoğunlaşacak bilimsel programımıza Yunanistan, İtalya, Belçika ve İspanya’dan uluslararası konuşmacılar destek verecek. Konferansların yanı sıra, sözlü sunumlar ve poster sunumlarının da gerçekleştirileceği kongrede, bilimsel içerik ile bilim ve kliniğin entegrasyonunu ön planda tutarken, Restoratif camiasının sosyal program ile kaynaşmasını da hedefliyoruz.”

21. Uluslararası Restoratif Dişhekimliği Kongresi Yerel Başkanı ve ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Batu Can Yaman ise şu bilgileri verdi: “Bireylerin gittikçe artan estetik talepleri ve teknolojideki gelişmeler her konuda olduğu gibi diş hekimliğinde de yapılan tedavi perspektiflerini değiştirmektedir. Günümüz diş hekimleri artık uluslararası güncel tedavi yaklaşımlarını uygulayabilme yetkinliğine sahip hekimler olabilmek amacıyla en son gelişmeleri takip etmek istemekte, bu nedenle de çeşitli kongre, sempozyum ve kurslara katılmaktadırlar. Biz de üzerimize düşen görevin bilinciyle 21. Uluslararası Restoratif Dişhekimliği Kongresi’ni yapacağız. Eskişehir’in kongremiz için seçilmesinin temel nedeni bir Avrupa şehri nitelikleri taşıyan bu güzel şehrin gittikçe artan cazibesi, üniversite şehri olması ve oturmuş bir Diş Hekimliği Fakültesi’ne sahip olmasıdır. Kongremizde kendi alanlarında dünyaca tanınır birçok saygın bilim insanı bilgi, görüş ve becerilerini bizlerle paylaşacaktır.”

Kongrenin açılışında konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, ESOGÜ’deki en genç fakültelerden biri olan Diş Hekimliği Fakültesi’nin kuruluşundan bu yana eğitim, hizmet, araştırma ve ulusal ağız-diş sağlığı politikalarında sürekli gelişmeye odaklanarak, evrensel ve etik değerlere sahip diş hekimleri yetiştirme gayretiyle hızlı yol aldığını söyledi. Diş Hekimliği Fakültesi’nin alanında önde gelen diş hekimliği fakültelerinden biri olmak, eğitim programları ve teknolojik imkanlar açısından çağı yakalamak için büyük çaba sarf ettiğini belirten Prof. Dr. Hasan Gönen, halen inşaatı devam eden ESOGÜ Diş Hastanesi’nin yaklaşık 20.000 metrekare alana yayılan 220 diş ünitesi, 2 genel ameliyathanesi ve 10 adet yatak kapasitesi ile Eskişehir ve bölgesinde hizmet veren en büyük diş hastanesi olacağını kaydetti. Düzenlenen böyle bilimsel etkinliklerin alanlarında çalışmalar yürüten birbirinden değerli bilim insanlarının bir araya gelmesi, çalışmalarını paylaşması ve sonuçları değerlendirmesi açısından son derece önemlidir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA